Aktualnosti vrtić Gat

AKTUALNOSTI
28. 3. 2019.
Čitanje za budućnost u Gatu

Gospodin Frano Budić, pučki pjesnik iz Bistrinaca, u četvrtak, 28. ožujka 2019. godine bio je gost polaznika mješovite vrtićke skupine - poludnevni  program i kraćeg programa predškole u područnom vrtiću Maslačak u Gatu.
Posjet je planiran u okviru realizacije projekta pod nazivom „Čitanje za budućnost“ čiji je nositelj Udruga za dijalog i nenasilje Valpovštine.
Nakon uvodnog međusobnog predstavljanja gospodin Budić pročitao je nekoliko pjesama iz svoje dvije zbirke dječje poezije od kojih jedna nosi naziv „Dječji um“, a druga „Sve po pet“.
Iz knjige „Dječji um“ pročitao je slijedeće pjesme:
  • Zašto - zašto
  • Ružan san
  • Dječji snovi
  • Kokoš i košuta
  • Glista.
Iz knjige „Sve po pet“ pročitao je pjesmu „Koza i vuk“.
Nakon čitalačkog dijela i razgovora o pročitanom uslijedio je  prikaz nekoliko trikova sa  konopcima i kartama koje je gospodin Budić pokazao, objasnio, a zatim je nekoliko polaznika područnog vrtića pokušalo oponašati našeg gosta.
Nakon ovog dijela programa uslijedio je razgovor o tome što rade mađioničari, kako se može postati mađioničar te što sve oni trebaju znati.
Na kraju programa ravnatelj ustanove zahvalio se djeci na pažnji i suradnji, a gostu na  izabranim i prikazanim sadržajima.
Programu su nazočile kolegice:
  • Marija Kovačević, odgojiteljica
  • Valentina Falamić, odgojiteljica
  • Andrea Fekete, voditeljica kraćeg programa predškole u Gatu.

Druženje djece i gospodina Frane Budića trajalo je od 13,00 do 13,40 sati.

Pripremio: Zdenko Glasovac, prof.

19. 2. 2018.

Iz aktivnosti kraćeg programa predškole u Gatu

U petak, 16.2.2018. godine, polaznici kraćeg programa predškole koji se izvodi u područnom vrtiću Maslačak u Gatu posjetili su učenike 4. e razreda Osnovne škole Ivana Kukuljevića u Veliškovcima.
U njihovoj pratnji bile su kolegice Marija Dubrović, odgojiteljica i voditeljica kraćeg programa predškole i Marija Mandić, stručna suradnica - psihologinja.
Domaćini ovog edukativnog susreta bili su učenici navedenog razreda i kolegica Mirjana Majdenić, učiteljica razredne nastave.
Cilj posjete bio je upoznati dio prostora osnovne škole čiji će, za neoliko mjeseci, biti polaznici, ostvariti kontakte s učenicima škole kroz konkretne aktivnosti i upoznati buduću učiteljicu.
Učenici 4. e razreda svoje goste dočekali su igrokazom na temu Valentinova.
Zatim je uslijedila likovno - kreativna aktivnost kroz izradu medvjedića koje su predškolci izrađivali uz podršku i pomoć učenika.
Po završetku aktivnosti predškolci su na poklon dobili ručno rađene privjeske u obliku srca, a učenici prigodnu likovnu čestitku koju su izradili predškolci svojim crtežima.
Na kraju druženja svi sudionici ovog susreta otplesali su 'Pačji ples'  i zasladili se palačinkama.

Pripremio:  Zdenko Glasovac, prof.

15. 2. 2018.

Druženje s djecom područnog vrtića Maslačak u Gatu

U četvrtak, 15.2.2018. godine, Marija Mandić, stručna suradnica - psihologinja, i ravnatelj ustanove posjetili su djecu mješovite vrtićke skupine - poludnevni program i kolegicu Mariju Kovačević, odojiteljicu skupine.
Posjet je trajao od 9,00 do 10,30 sati.
Cilj posjete bio je, pored ostaloga, utvrditi kvalitetu prilagodbu djece na organizaciju života i rada ustanove te uvid u neposredni rad odgojiteljice s djecom shodno tjednom planu i programu rada skupine.
U aktivnostima je sudjelovalo ukupno 11 djece, a uvodni dio počeo je čitanjem priče pod nazivom 'Zaljubljeni zeko' i razgovorom o osjećajima, posebno osjećaju ljubavi i zaljubljenosti.
Nakon uvodnog dijela u središnju temu djeca su obišla pripremljene centre aktivnosti i shodno osobnom izboru uključila se u neke od njih.
Kolegica Kovačević pripremila je slijedeće centre aktivnosti:
  • Šareno srce - likovna aktivnost (slikanje vodenim bojicama i voštanim pastelama)
  • Srca od kartona
  • Srce – kolaž tehnika
  • Spoji srca po boji i broju – predmatematička aktivnost i
  • Spoji i oboji srca - grafomotorička aktivnost.
Od materijalnih poticaja pripremljeni su:
  • ciklostil
  • stranice kartona
  • vodene bojice
  • voštane bojice
  • škarice
  • ukrasne trake
  • ljepila u stiku
  • izrezani komadići papira za ljepljenje i
  • radni listovi za predmatematičku aktivnost.
Djeca su  pokazla primjeren interes i dobru suradnju s odgojiteljicom kroz rješavanje postavljenih zadataka u pripremljenim centrima aktivnosti.

Pripremio:  Zdenko Glasovac, prof.